spat

Prečo v spreji ?!

Orálna absorpcia -  kontra – tabletky.

Po celé roky milióny z nás berú tabletky a vitamíny na doplnenie svojich výživových  potrieb. Časom sa z prijímania vitamínov stal akýsi rituál keď tabletky zapíjame pohármi vody. V ústach nám často zostáva zlá chuť, niekoho trápi nepríjemný pocit v žalúdku. V najhoršom, avšak veľmi častom prípade sa nám tabletky zachytia v krku. Nezáleží na ich veľkosti ani tvare, či už sú vo forme gélových kapsúl alebo obaľovaných tabliet. Prehĺtať ich nie je jednoduché a ani veľmi príjemné.

Skúsili ste sa zamyslieť nad tým, koľko ľudí neberie vitamíny len preto, že ich  nemôžu alebo nevedia poriadne prehĺtať? Ako dobre vieme, nedostatočný príjem vitamínov môže mať negatívny dopad na naše zdravie.

Teraz je tu nový revolučný spôsob, ako užívať vitamíny, minerály a ďalšie výživové doplnky – a to orálnou absorpciou!

"Orálna absorpcia je najrýchlejší, najefektívnejší a pohodlný spôsob, ako prijať dennú dávku vitamínov, minerálov a ďalších doplnkov stravy".

 

Ako to funguje ?

Ústne spreje obsahujú netoxickú aerosolovú pumpu (bez pohonu), ktorá dodáva vitamíny, minerály, byliny a ďalšie doplnky stravy v ich najčistejšej podobe priamo do krvného riečišťa.

Po nastriekaní do úst sa tieto mikro-guľôčky alebo kvapky okamžite vstrebávajú do tkaniva cez kapiláry, ktoré sa nachádzajú v ústach na povrchu sliznice. Tento proces umožňuje absorpciu živín počas niekoľkých sekúnd a navyše bez vedľajšieho vplyvu na iné orgány.

Na rozdiel od takto vyrobených piluliek, spreje neobsahujú plnivá ani spojivá. Bežným plnivom je mastenec, kvasnice, škrob a cukry. Spojivá sú väčšinou vyrobené z vosku alebo šelaku. Hoci si to neuvedomujete, pri užívaní tabliet zároveň trávite aj tieto nežiaduce materiály.

Používaním spreja bez takýchto plnív a spojív získavate najčistejšiu formu vitamínov, minerálov a ďalších doplnkov stravy, ktoré sú k dispozícii.

Vďaka sprejom sa vyhnete problémom s absorpciou a rozpustnosťou, ktoré sú charakteristické pre  tradičné doplnky stravy.

Ústna absorpcia je efektívna až na ± 90%, pričom telo dokáže využiť všetky potrebné živiny.

Tráviaca absorpčná schopnosť tabliet je len 10 až 50%. Navyše sa v nich  používajú spojivá ktoré držia ingrediencie spolu a obalové materiály, ktoré slúžia na "ochranu" proti nežiaducim vplyvom tráviacich štiav.

“Prostredníctvom orálnej absorpcie idú živiny priamo do krvného obehu a po niekoľkých minútach sa dostanú priamo do buniek."

 

Ústny sprej je nielen oveľa pohodlnejší ale zároveň umožňuje ľuďom so zažívacími problémami prijímať potrebné živiny, ktoré ich predtým vo forme tabliet či kapsúl dráždili.

Ústne spreje sú efektívnejšie, pretože sú podávané každé tri až štyri hodiny. To umožňuje a zaručuje rovnomernejšiu distribúciu a správnu koncentráciu vysoko biologických živín po celom tele.

graf_1.jpg

Obr. Bežné tablety v porovnaní s výživovým sprejom

Spreje sú vytvorené tak, aby udržali perfektnú rovnováhu Vášho systému. Pravidelné vstrekovanie pomáha udržovať stabilný príjem a potrebnú koncentráciu živín v celom tele.

"Lekári, ktorí chcú obohatiť krv potrebnými liečivami predpisujú dávky každé 3-4 hodiny"

Orálne absorpcia je z hľadiska potravinových doplnkov, najrýchlejšia doteraz dostupná absorpčná metóda.

-Dr. von Rice : Vstrekovacia technika – úžasný objav!

VitaMist ® vnútro-ústne spreje sú patentované systémy dodávok vitamínov, minerálov, byliniek, aminokyselín a ďalších doplnkov.

Sprej s obsahom 55 mikro-litrov dodá vysoko koncentrované živiny priamo na citlivé tkanivo v ústach (tzv.:: bukálna sliznica), ktorá zabezpečuje prevod živín priamo do tela.

Patentová ochrana: spôsob realizácie a koncepcia VitaMist ® produktov bola tak významná, že spoločnosť Mayor Pharmaceuticals získala celosvetovú patentovú ochranu na všetky svoje produkty. (EÚ patent DCI. E1519583 (A), 6900584,2 (D), 0505374 (F, NL, UK), 90916875.9 (S) P9250030 (E), a ďaľšie ešte nerozhodnuté patenty)).

De PDR - Tento unikátny systém dodávok odporúča a podporuje aj prestížna asociácia lekárov vo svojej správe Physicians' Desk Reference for Non-Prescription Drugs & Dietary Supplements (referát o liekoch, ktoré nie sú na lekársky predpis a doplnkoch stravy), ako najlepší spôsob na dosiahnutie vyváženej nutričnej úrovne stravy nevyhnutnej pre Vaše telo.

Vysoko rešpektovaný PDR (Physicians' Desk Reference ) používajú odborníci na zdravie a výživu po celom svete.

tabulka_1.jpg

Vstrekovacia technika -  tá správna voľba!

Po celé roky sa zdravotníci zaoberali problémom správneho dávkovania a absorpcie liekov a živín. Ako je znázornené na obrázku vyššie, riešením tohto problému sú vnútro-ústne spreje a spôsob orálnej absorpcie.

Vedci zistili, že orálna absorpcia je výhodnejší spôsob dodania živín a liekov. V skutočnosti, nitroglycerín v spreji je v súčasnosti najodporúčanejšia forma pre pacientov so srdcovými chorobami.

Štúdie ukázali, že pri orálnom užití sa liek uvoľňuje kontrolovaným tempom pričom umožňuje výbornú absorpciu.

Nitroglycerín začína účinkovať na srdci počas niekoľkých sekúnd čím obnovuje jeho rytmus a znižuje bolesť. Nitroglycerín vo forme spreja umožňuje vstrebávanie celými ústami.

Úprimne povedané, orálna absorpcia predstavuje „výdobytok“ budúcnosti.

Momentálne sú k dispozícii produkty, založené na metóde orálnej absorpcie  ako inzulín, interferón, nitroglycerín, nutraceutiká, doplnky stravy a živiny obsahujúce vitamíny, minerály, aminokyseliny a byliny.

Sprayvitamins - rozdiel medzi prijímaním a prijatím!

Dnes je 23.september 2020, meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor
+421 903 580 790